3 domowe sposoby na przeziębienie

Ostatnio jesień nie wygląda szczególnie zachęcająco. Zimno, ponuro, wieje wiatr, pada deszcz… Niestety podczas takiej pogody z dziecinną łatwością można nabawić się męczącego przeziębienia. Co zrobić, by złe samopoczucie szybko odeszło w niepamięć? Jak za pomocą domowych metod zwalczyć ból gardła czy gorączkę? Podrzucamy kilka pomysłów.

1) Lecznicza siła miodu

Ten słodki przysmak ma niesamowite właściwości antybakteryjne – czasem działa lepiej niż antybiotyki. Dokucza Ci gardło? Zjedz łyżeczkę miodu i poczujesz ulgę. Wypij gorące mleko z miodem, a cudownie się rozgrzejesz. Chcesz zbić gorączkę? Zalej łyżkę kwiatu z lipy wrzącą wodą, potrzymaj dziesięć minut pod przykryciem, dodaj dwie łyżeczki miodu. Wypij i połóż się wygodnie w łóżku, a na efekty nie będziesz długo czekać.

A może nasze szkło? Przyda Ci się ładny pojemnik na miód (TUTAJ).

2) Zapas witaminy C

Podczas jesiennego osłabienia dobrze zrobisz, jeśli naładujesz organizm porządną dawką witaminy C. Wiele osób popełnia tutaj klasyczny błąd, gdyż dobroczynne właściwości tej witaminy znikają pod wpływem wysokiej temperatury. Dlatego herbata z cytryną, która plasuje się w czołówce naparów pitych podczas przeziębienia, niestety odpada. By napój z cytryną pomógł, pij go w temperaturze pokojowej.

A może nasze szkło? Napoczętą cytrynę trzymaj w szklanym pojemniku (TUTAJ).

3) Nie ma to jak czosnek

Ułatwisz sobie zmagania z grypą, jeśli będziesz regularnie jeść czosnek. Zawarte w nim związki siarki znakomicie wzmacniają system odpornościowy i pozbywają się drobnoustrojów. Wystarczy, że spożyjesz dwa surowe ząbki dziennie. Koniecznie zgnieć je jakiś kwadrans przez zjedzeniem, gdyż w ten sposób uwolnisz enzymy, które świetnie sobie radzą z wirusami powodującymi infekcję. Unikaj smażenia czosnku, bo utraci on sporo cennych właściwości. A co zrobić z nieprzyjemnym oddechem? Proponujemy lampkę czerwonego wina.

A może nasze szkło? Czosnek przechowuj w praktycznym pojemniku (TUTAJ).

Trzymamy kciuki, by udało Ci się przetrwać jesień w jak najlepszej formie!

Udostępnij w social media

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl