3 pomysły na proste dekoracje wielkanocne

Jajka nieodmiennie towarzyszą świętom Wielkanocy, stanowiąc symbol rodzącego się życia. Nic więc dziwnego, że często pojawiają się w różnego rodzaju stroikach i przebraniach. Marzy Ci się ładna, oryginalna, ale prosta w wykonaniu ozdoba na wielkanocny stół? Naprawdę nie trzeba wiele, by  stworzyć coś wyjątkowego. Zobacz, jakie propozycje przygotowaliśmy.

Szczypta nieba

Do tej aranżacji potrzebujesz:

– kilku jajek
– niebieskiego barwnika (naturalnym barwnikiem są liście czerwonej kapusty)
– kieliszków na jajka (TUTAJ)
– cienkich gałązek (np. elastycznych witek wierzbowych)
– nici
– kilku białych piórek (dobrze sprawdzi się delikatny puch)

Zabarw jajka na niebiesko. Jeśli chcesz użyć do tego czerwonej kapusty, przez pół godziny gotuj pół główki w litrze wody. Odcedź liście, a do wywaru dodaj dwie łyżki octu i soli, a następnie zanurz jajka. Im dłużej je będziesz trzymać, tym bardziej intensywny stanie się kolor.

Jajka gotowe? W takim razie teraz uwij proste gniazdko, wykorzystując gałązki. By konstrukcja się dobrze trzymała, dyskretnie zwiąż ją za pomocą nitki. Do gniazdka włóż barwione jajka. Umieść je też w kilku szklanych kieliszkach (TUTAJ). By dekoracja wyglądała jeszcze lepiej, tu i ówdzie dodaj odrobinę piórek.

Jajeczny bukiet

Do tej aranżacji potrzebujesz:

– kilkunastu jajek
– barwnika do jajek (świetnie sprawdzi się cebula)
– szklanego wazonu, np. wiatroświecznika (TUTAJ)
– małej szklanki
– kwiatów, np., tulipanów

Część jajek pozostaw w stanie nienaruszonym, natomiast część z nich zabarw za pomocą cebuli. Włóż do garnka łupiny cebuli, wlej litr wody i gotuj przez dziesięć minut. Odstaw wywar na kilkanaście godzin. Następnie przełóż ugotowane łupiny do innego garnka, wlej ciepłej wody i umieść tam jajka. Gotuj przez dziesięć minut.

Teraz pora na zrobienie stroika. Do wazonu (TUTAJ) wstaw szklankę wypełnioną wodą. Dookoła ulokuj pomalowane i niepomalowane jajka. Potem wystarczy już tylko włożyć do środka kwiaty i zrobione!

Leśne ptactwo

Do tej aranżacji potrzebujesz:

– kilku świec w kształcie jajka (lub zwykłych jajek)
– kieliszków z wysoką nóżką, np. do likieru (TUTAJ)
– odrobiny mchu
– paru piór
– nitki albo sznurka

Do kieliszka (TUTAJ) włóż mech. Na tej zielonej podściółce umieść jajko. I teraz ostatni szlif: do nóżki kieliszka przywiąż kilka piórek. Nic prostszego, prawda?

Świeczki możesz zastąpić zwykłymi jajkami, pomalowanymi albo nie. Też będą się rewelacyjnie prezentować w tej kompozycji.

Która propozycja podoba Ci się najbardziej?

Udostępnij w social media

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl