Domowe sposoby na przedłużenie świeżości kwiatów ciętych 0

Uwielbiasz ozdabiać dom oszałamiającymi, kolorowymi, fantastycznie pachnącymi bukietami? Mierzi Cię, że kwiaty wyglądają pięknie tylko przez chwilę, a potem błyskawicznie więdną i marnieją? Szukasz metod pozwalających, by kwitnące rośliny pozostały świeże i zachwycające jak najdłużej? Spieszymy z dobrą wiadomością! Zebraliśmy aż dziesięć przydatnych trików, dzięki którym uda Ci się przedłużyć świeżość kwiatów ciętych. Sprawdź, jakie to proste!


(Na zdjęciu: WAZON MANDARYNKA ŚREDNI)

1. Usuń wszystkie liście z dolnej części łodyg. Chodzi o to, by liście nie znajdowały się w wodzie, bo inaczej szybko zaczną gnić.

2. Zanim wlejesz wodę do wazonu, odstaw ją w odkrytym naczyniu na kilka godzin. W ten sposób ulotni się z niej szkodliwy dla roślin chlor.


(Na zdjęciu: WAZON DONICA)

3. Nie stawiaj wazonu w pełnym słońcu. Zadbaj, by bukiet miał trochę cienia. Nie może też stać w pomieszczeniu, w którym jest bardzo gorąco. Nie narażaj go również na przeciągi.

4. Wymieniaj wodę codziennie lub co drugi dzień. Im świeższa, tym lepiej poradzą sobie kwiaty.


(Na zdjęciu: WAZON KULA 200)

5. Wstaw kwiaty do wody o temperaturze pokojowej. Natomiast gdy już trochę przywiędną, woda powinna być cieplejsza.

6. Pilnuj, by łodygi były zanurzone w połowie. Ścięte kwiaty lubią mieć sporo wody. Tylko część z nich, w tym tulipany, lepiej się czuje z małą ilością płynu w wazonie (TUTAJ).


(Na zdjęciu: WAZON CYLINDER FI 10CM H 20 CM)

7. Nie umieszczaj wazonu obok patery z owocami. Na niektóre kwiaty, na przykład róże i goździki, źle wpływa etylen wydostający się z owoców.

8. Regularnie obcinaj końcówki łodyg. Pamiętaj, by ucinać je na skos za pomocą ostrego sekatora. Pozbywaj się każdego dnia około centymetra lub dwóch.


(Na zdjęciu: WAZONIK Z ŁEZKĄ 30 CM)

9. Dodaj do wody odrobinę cukru, aspiryny lub soli. To bardzo tanie i świetnie działające nawozy, które odżywią ścięte rośliny.

10. Na chwilę zanurz końcówki łodyg we wrzątku. Stosując taką metodę, pomożesz kwiatom o zdrewniałych łodygach, przede wszystkim różom.


(Na zdjęciu: WAZON BOGUSIA 120X90)

Zamierzasz wcielić w życie ten zestaw trików? Trzymamy kciuki, by przepiękne bukiety w Twoim domu cieszyły oko jak najdłużej!

 

Wszystkie szklane produkty przedstawione we wpisie kupisz w naszym sklepie internetowym: https://szklanydom.pl/

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl