Jak samodzielnie wykonać szklany kwietnik? 0

Zieleń uspokaja, relaksuje, koi nerwy. Dobrze mieć w pokoju przynajmniej jedną zieloną roślinkę. Jeśli nie radzisz sobie z pielęgnacją kwiatków albo nie masz czasu na regularne podlewanie, zastanów się nad sukulentami – bez problemu wytrzymują wiele dni bez wody, nie więdnąc i nie tracąc nic ze swego uroku.

W naszym sklepie od dawna hitem są szklane bombki, za pomocą których możesz wykonać śliczny szklany kwietnik. W bombkach tych sukulenty czują się znakomicie i odwdzięczają się, zadziwiająco ozdabiając dowolne pomieszczenie.

Zrobienie takiej zachwycającej ozdoby nie wymaga wiele wysiłku. Więc jeżeli podoba Ci się połączenie szkła z zielenią, do dzieła!

 

Czego potrzebujesz:

- szklana bombka duża lub mała

- dowolny sukulent (byle się zmieścił w bombce)

- odrobina ziemi lub torfu

- kilka kamyczków

- sznurek albo żyłka

Możesz zatroszczyć się o te wszystkie elementy samodzielnie, ale pamiętaj, że obecnie z każdą kupioną bombką dajemy zestaw DIY, który znacznie ułatwi pracę i organizowanie materiałów. W skład zestawu (poza bombką, oczywiście) wchodzą: sztuczny sukulent zwisający (do bombki dużej) lub kępiasty (do bombki małej), trochę ziemi do storczyków, sznurek i żyłka do powieszenia konstrukcji. Sztuczna roślinka ma tę zaletę, że nie trzeba jej podlewać nigdy, a w dowolnej chwili łatwo ją wymienić na prawdziwą.

 

Kiedy masz już wszystkie elementy, pora zaczynać. Co robić krok po kroku?

1) Włóż do bombki garść ziemi – na tyle dużą, by sukulent miał stabilne oparcie. Pamiętaj, by zawieszka znajdowała się na górze.

2) Wsadź roślinkę w przygotowany podkład i delikatnie go uklep.

3) Jeśli chcesz dodatkowo ozdobić wnętrze, umieść dookoła sukulenta drobne kamyczki. Możesz też najpierw ulokować kamyczki, a dopiero potem ziemię.

4) Przewlecz żyłkę lub sznurek przez zawieszkę i powieś nowy kwietnik w dowolnym miejscu.

Na szczęście otwory w bombkach są na tyle duże, że przygotowanie kwietnika nie sprawi Ci żadnego problemu.

 

Zaledwie chwila roboty wystarczy, by stworzyć wyjątkową ozdobę do salonu, sypialni lub kuchni. Zobaczysz, że szklane kwietniki dobrze wkomponują się w każdy wystrój. Masz już pomysł, gdzie powiesić swoje dzieło? 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl