5 powodów, dla których warto jeść śniadanie 0

Jak często zdarza Ci się zaczynać dzień zdrowym, pożywnym śniadaniem? A może raczej rano nie masz na to czasu, więc wypijasz w biegu jedną lub dwie kawy, a dopiero później coś na szybko przegryzasz? Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – o tym się mówi dosłownie wszędzie. Ale dlaczego warto wygospodarować parę chwil, by na spokojnie skonsumować ten posiłek? Podajemy pięć powodów.

 

1) Dawka energii


(Na zdjęciu: TALERZ ROTOR DESEROWY | SPODEK ROTOR 12 CM | DZBANUSZEK LIMONE DO ŚMIETANKI | POJEMNIK NA OWOC/ WARZYWO)

Podczas snu organizm spala sporą część glikogenu wątrobowego, którego zadaniem jest gromadzenie glukozy. Z kolei glukoza to paliwo dla komórek. Dlatego jeśli rano nie zadbasz o śniadanie, nie zaopatrzysz się w optymalną ilość tego „paliwa”. Organizm nie będzie miał wystarczająco dużo zapasów energetycznych, by zaspokoić wszystkie swoje potrzeby. Wtedy wybierze tylko część z nich, a to przełoży się na Twoje gorsze samopoczucie, spowolnienie metabolizmu i ogromny spadek energii.

 

2) Brak uczucia głodu


(Na zdjęciu: KIELISZEK NA JAJKO | TALERZ HELENA DESEROWY | MASELNICZKA)

Bywa tak, że aż ssie Cię w żołądku z głodu, ale zaciskasz zęby i udajesz, że problem nie istnieje, bo przecież masz do wykonania ważne obowiązki? Wmawiasz sobie, że jedzenie może poczekać? Zabrzmi to jak coś bardzo oczywistego, ale i tak to podkreślimy: jeśli zjesz śniadanie, nie będziesz czuć głodu. A tym samym łatwiej się skupisz na innych kwestiach, bo nie rozproszą Cię Twoje potrzeby fizjologiczne.

 

3) Zdrowie


(Na zdjęciu: KIELISZEK NA JAJKO)

Śniadanie spożyte w ciągu godziny od pobudki ułatwia utrzymanie poziomu insuliny na pożądanym poziomie oraz znacznie przyspiesza metabolizm. Dzięki temu nie tylko zminimalizujesz ryzyko wystąpienia u Ciebie cukrzycy, ale także zmniejszysz prawdopodobieństwo otyłości. Badania wykazały, że osoby, które zaniedbują śniadania, szybciej tyją oraz mają wyższy poziom cholesterolu.

 

4) Poprawa koncentracji


(Na zdjęciu: SALATERKA ROTOR | TALERZ ROTOR DESEROWY | TALERZ ROTOR GŁĘBOKI)

Twój mózg nie będzie pracował w pełni efektywnie, jeżeli nie naładuje swoich baterii, czyli nie dostanie wymaganej porcji składników odżywczych. Pozbawiony śniadania mózg sprawi, że pojawią się problemy z koncentracją i pamięcią, pogorszy się pamięć i zdolności spostrzegania. Poczujesz też zdenerwowanie oraz prawdopodobnie zaczniesz popełniać więcej błędów. Dlatego pomyśl o poświęceniu kwadransa na zjedzenie czegoś pożywnego.

 

5) Dobre samopoczucie


(Na zdjęciu: POJEMNIK NA MIÓD BIENE)

Jeśli Twój organizm dostanie na początku dnia tyle składników odżywczych, ile potrzebuje, będzie mógł w spokoju funkcjonować na wysokich obrotach, nie męcząc Cię co chwila przypominaniem o swoich potrzebach. Zaopatrzy Cię też w odpowiednią ilość energii do zmagań z codziennymi wyzwaniami. To najzwyczajniej w świecie przełoży się na Twoje lepsze samopoczucie. Zniknie rozdrażnienie i napięcie. Łatwiej poradzisz sobie w stresujących sytuacjach. Warto więc skonsumować coś rano, nieprawdaż?

 

(Na zdjęciu: TALERZ HELENA DESEROWY | POJEMNIK NA MIÓD BIENE | SZKLANKA DO WINA I WODY AMBER 6 SZTUK)

Nie zapominaj, że poza samym faktem spożycia śniadania ma znaczenie również to, co zjesz. Skup się na nabiale, jajkach, produktach zbożowych, warzywach i owocach.

 

Wszystkie szklane produkty przedstawione we wpisie kupisz w naszym sklepie internetowym: https://szklanydom.pl/ 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl