10 przesądów związanych z jedzeniem 0

Przesądy towarzyszą nam od wieków. W obecnych czasach niby świetnie wiemy, że trzeba na nie patrzeć z przymrużeniem oka. Jednak przecież nie zaszkodzi na wszelki wypadek się do nich stosować, prawda? Dlatego unikamy czarnego kota na drodze, nie przechodzimy pod drabiną i staramy się nie stłuc lustra.

A co z przesądami dotyczącymi jedzenia? Pomysłowość ludzka nie zna granic, więc nagromadziło się ich całkiem sporo. Przedstawiamy garść najpopularniejszych i najciekawszych.

 
(Na zdjęciu: KIELISZEK NA JAJKO)

1) Jeśli niechcący strącisz surowe jajko na ziemię, a ono rozbije się i rozleje, czekają cię szczęśliwe dni. Jeżeli nie stanie się nic poza nadtłuczoną skorupką, przygotuj się na naprawdę ciężkie czasy.

2) Rozsypała Ci się sól? Zapowiada się porządna kłótnia. Ale nie martw się! Możesz przepędzić złą wróżbę, gdy na tę sól wysypiesz trochę cukru, a potem starannie wszystko zmieciesz. Nie zaszkodzi też spróbować innej metody: trzykrotnego rzucenia soli przez lewe ramię.


(Na zdjęciu: TALERZ HELENA DESEROWY | POJEMNIK NA OWOC/ WARZYWO | POJEMNIK NA MIÓD BIENE | MASELNICZKA | KIELISZEK NA JAJKO | DZBANUSZEK OTTO DO ŚMIETANKI)

3) Pod żadnym pozorem nie krój chleba z obu stron. Otworzysz w ten sposób drogę duchom. Będą mogły takim chlebowym tunelem wlecieć do Twojego domu i się tam rozpanoszyć w najlepsze.

4) Marzysz o zapewnieniu sobie pomyślności na calutki rok? Nic w tym trudnego. Wystarczy że zdobędziesz łuskę z wigilijnego karpia, a potem pieczołowicie schowasz ją w portfelu.


(Na zdjęciu: PODGRZEWACZ OSAKE)

5) Po wypiciu herbaty widzisz na dnie naczynia nierozpuszczony cukier? Gratulujemy! Najwyraźniej bardzo się komuś podobasz.

6) Jeżeli spadła Ci na ziemię kromka chleba, to nie ma co rozpaczać, że jedzenie się zmarnowało. Dlaczego? Gdyż czeka Cię niesamowite powodzenie w miłości.


(Na zdjęciu: TALERZ ROTOR DESEROWY | SPODEK ROTOR 12 CM | SALATERKA ROTOR)

7) Absolutnie nie wskazuj na kogoś czubkiem noża podczas jedzenia. W ten sposób ściągasz na tę osobę ogromne nieszczęście.

8) Znowu wracamy do kwestii chleba: jeśli po przekrojeniu bochenka znajdziesz tam dziurę, to niedobrze. Owa dziura symbolizuje trumnę, a więc rychłą śmierć kogoś bliskiego.


(Na zdjęciu: TORTOWNICA KARO)

9) Zależy Ci na upieczeniu pysznego, zachwycającego i okazałego tortu? Zrób to o wschodzie słońca. A, jeszcze jedno: nie wyrzucaj skorupek po jajkach, dopóki słodkie cudo nie będzie gotowe!

10) Lubisz gotować? Przyrządzone potrawy staną się o niebo lepsze, jeżeli zamieszasz je w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.

 

Które z przesądów widzisz pierwszy raz w życiu? A które wydają Ci się najdziwniejsze? Jesteśmy bardzo ciekawi Twojego zdania.

 

Wszystkie szklane produkty przedstawione we wpisie kupisz w naszym sklepie internetowym: https://szklanydom.pl/ 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl