Co jeść i pić, by radzić sobie z upałem 0

Sierpniowe słońce przygrzewa, z nieba leje się żar. Powiedzmy sobie szczerze, taka pogoda znacznie odbiega od komfortowych warunków. Jak egzystować przy temperaturach przekraczających trzydzieści stopni? W jaki sposób radzić sobie z wszechogarniającym upałem? Przygotowaliśmy kilka wskazówek dotyczących tego, jak prawidłowo odżywiać się w upalne dni. Zobacz, co pić i co jeść, by niekorzystne warunki atmosferyczne stały się łatwiejsze do zniesienia.

 

Pij dużo płynów


(Na zdjęciu: SZKLANKI BUJANE DO DRINKÓW 6 SZTUK | DZBANEK BARI 1,5 L)

Może ta rada wydaje się oczywista, ale niestety sporo osób beztrosko zaniedbuje kwestię wystarczającego nawadniania się. A bez dostatecznych ilości wody organizm zaczyna szwankować, zwłaszcza przy takich temperaturach. Nie chcesz chyba nagle zasłabnąć? W związku z tym w ciągu dnia pij regularnie dużo płynów, przede wszystkim wodę, nawet jeśli nie odczuwasz szczególnego pragnienia. A może masz ochotę na wyborną lemoniadę z lodem? Czemu nie! Unikaj z kolei kawy, napojów gazowanych i alkoholu, gdyż tylko sprzyjają dodatkowemu odwodnieniu.

 

Uważaj na to, co jesz


(Na zdjęciu: TALERZ ROTOR DESEROWY | TALERZ ROTOR GŁĘBOKI | SPODEK ROTOR 12 CM | SALATERKA ROTOR)

Chcesz wspomóc swoje ciało i umysł w walce z upałami? Spożywaj znaczne ilości owoców i warzyw. To idealna pora, by postawić na zdrowe i pożywne sałatki lub chłodniki, zwłaszcza że półki na straganach aż uginają się od świeżych produktów. Ogranicz natomiast jedzenie, które przy wysokich temperaturach powoduje ospałość i dodatkową utratę wody przez organizm. Chodzi tu o wszelkie ciężkostrawne posiłki, zwłaszcza smażone mięso i potrawy ociekające tłuszczem.

 

Postaw na mrożone przekąski


(Na zdjęciu: PUCHAREK DO LODÓW KIELICH 0,25 L | PUCHAREK PATRICIA MAŁYPUCHAREK DO LODÓW ELISA | KIELISZKI MARTINI 6 SZTUK)

Potrzebujesz natychmiastowego orzeźwienia? Miej zawsze pod ręką mrożone przekąski, na przykład lody i sorbety. To nie tylko natychmiastowa ulga, ale też ogromna przyjemność dla podniebienia! Dobrym pomysłem jest też schładzanie owoców w zamrażarce. Przekonaj się, jak fantastycznie smakuje zimny arbuz, gdy słońce za bardzo przygrzewa.

 

A może masz inne pomysły na skuteczną walnę z upałem? Jeśli tak, chętnie ich posłuchamy.

 

Wszystkie szklane produkty przedstawione we wpisie kupisz w naszym sklepie internetowym: https://szklanydom.pl/

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl