10 najciekawszych przesądów wielkanocnych 0

Za niecały miesiąc nadejdzie kolejna Wielkanoc. Stół ozdobią kolorowe pisanki i cukrowe baranki, podczas posiłku prym będą wiodły jajka ze święconki, a podczas drugiego dnia świętowania wszystkie panny zostaną oblane wodą. Z tym świętem wiąże się mnóstwo przesądów i wierzeń wyrosłych jeszcze z dawnych czasów przedchrześcijańskich. Jakich? Zapraszamy do lektury! 


(Na zdjęciu: WAZON CYLINDER)

1. Chcesz w prosty i szybki sposób zadbać o swoje zdrowie? Zaraz po poświęceniu palmy wielkanocnej zjedz trzy bazie. W ten sposób zapobiegniesz chorobom gardła. Dodatkowym bonusem jest bogactwo, które z pewnością czeka Cię po takiej przekąsce!

2. Marzy Ci się dobrobyt i dostatek? Gdy już poświęcisz palmę, obejdź wszystkie zakamarki swojego domu i trzykrotnie uderz nią w każdy kąt. Jeśli pogładzisz nią zwierzęta, będą zdrowo rosły. Nie zapomnij, by tę palmę zachować do przyszłych świąt, a następnie spalić.


(Na zdjęciu: WAZON MANDARYNKA ŚREDNI)

3. Planujesz wielkie porządki przed świętami? Miej baczenie na to, by zakończyć prace przed Wielkim Piątkiem. Jeśli jednak nie zdążysz, licz się z tym, że Twoje pranie zawsze będzie brudne.

4. Pragniesz błyskawicznie dodać sobie urody? Nic prostszego! Wystarczy, że starannie wymyjesz twarz w wodzie, w której gotowały się jajka do święconki. Ważne, by zrobić to w Wielką Sobotę. Co więcej, taka kąpiel nie tylko wygładzi skórę, ale także usunie piegi oraz wygna z ciała wszelkie choroby.


(Na zdjęciu: OWOCARKA DAVOS MAŁA | POJEMNIK DUBLIN)

5. Bolą Cię zęby, ale lękasz się wizyty u dentysty? I na to mamy rewelacyjny sposób! Dodaj do wody trochę potłuczonych skorupek z poświęconych jajek. Napij się tego cudownego specyfiku, a ból odejdzie jak ręką odjął.

6. Wzdychasz do osoby nieodwzajemniającej Twoich uczuć? Jest na to remedium: zanim spożyjesz jajko ze święconki, starannie natrzyj nim tę część swojego ciała, za pomocą której planujesz uwieść obiekt swych westchnień. Potem zmiel skorupkę i dodaj ją do posiłku ukochanego bądź ukochanej. Powinno to skutkować ślubem w przeciągu roku!


(Na zdjęciu: TALERZ ROTOR DESEROWY | TALERZ ROTOR GŁĘBOKI)

7. Nie wiesz, jak dowiedzieć się, czy panna siedząca przy stole wielkanocnym rychło wyjdzie za mąż? Trzeba policzyć wszystkie jajka podane do posiłku. Jeśli to parzysta ilość, wesele murowane!

8. Chcesz za jednym zamachem pozbyć się i chorób, i grzechów? Podczas śniadania wielkanocnego zjedz jajko z solidną porcją chrzanu. Wypali wszystko, co niemile widziane!


(Na zdjęciu: KIELISZEK NA JAJKO)

9. Masz już swoją drugą połówkę, ale wolisz się upewnić, czy ten związek będzie długi i szczęśliwy? Oboje weźcie po jednej pisance, połóżcie je na stole i w tym samym czasie wprawcie je w ruch obrotowy. Jeśli malowane jajka zbliżą się do siebie, to gratulacje, czeka Was wiele lat udanego pożycia. Jeśli się oddalą – cóż, niestety, szukaj dalej…

10. Szukasz powodzenia u płci przeciwnej? W tym pomoże tradycja lanego poniedziałku. Im bardziej inni Cię zmoczą tego dnia, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoje życie uczuciowe rozkwitnie. Dlatego jeśli ktoś zapragnie wrzucić Cię do lodowatej rzeki, nie wahaj się i pozwól na to! Wszak zapalenie płuc to pikuś przy szansie na wieczną miłość. 


(Na zdjęciu: TALERZ HELENA DUŻY | TALERZ HELENA DESEROWY | SZKŁO W KOLORZE)

Mamy nadzieję, że Twoje święta będą udane, niezależnie od tego, czy wprowadzisz w swoje życie powyższe przesądy.

 

Wszystkie szklane produkty przedstawione we wpisie kupisz w naszym sklepie internetowym: https://szklanydom.pl/

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl