Płyn do dezynfekcji

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na środki dezynfekujące huta szkła Edwanex postanowiła wprowadzić na rynek płyn do dezynfekcji PureSept.

Oferujemy kilka pojemności do wyboru.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jakie jest zastosowanie płynu?

Płyn można stosować do higienicznej dezynfekcji rąk oraz różnorodnych powierzchni (np. blaty, podłogi, klamki, barierki).

Co wchodzi w skład płynu?

Alkohol etylowy 70% całkowicie skażony (benzoesanem denatonium, metyloetyloketonem, izopropanolem) z 5% dodatku gliceryny farmaceutycznej. Alkohol etylowy rolniczy i gliceryna farmaceutyczna użyte do produkcji posiadają odpowiednie certyfikaty jakości.

Jakie właściwości mają składniki płynu?

Alkohol 70% ma właściwości dezynfekcyjne, bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Gliceryna farmaceutyczna ma właściwości nawilżające.

W jaki sposób przechowywać płyn?

Przechowywać w dobrze wentylowanym i chłodnym miejscu. Pilnować, by opakowanie było szczelnie zamknięte. Trzymać z dala od źródeł ciepła, iskrzenia, otwartego ognia oraz gorących powierzchni. Nie palić. Chronić przed dziećmi.

Jak prawidłowo dezynfekować dłonie za pomocą płynu?

Około 3 ml rozprowadzić na czystych, suchych dłoniach. Wcierać dokładnie w skórę przez 30 sekund. Pozostawić do wchłonięcia.

Czy płyn można przyjmować doustnie?

Nie. Środek nie jest przeznaczony do spożycia. Nadaje się wyłącznie do użytku zewnętrznego – do dezynfekcji rąk lub powierzchni.

Co robić, jeśli płyn dostanie się do przewodu pokarmowego?

Jeżeli nastąpi połknięcie, nie prowokować wymiotów. Jeśli poszkodowany jest przytomny, wypłukać usta wodą, a następnie podać do wypicia dużą ilość wody. Nie podawać mleka, węgla aktywnego, środków wymiotnych. Nigdy nie podawać niczego do ust osobie nieprzytomnej. Zapewnić pomoc lekarską.

Co robić, jeśli płyn dostanie się do oczu?

Natychmiast płukać dużą ilością letniej wody, najlepiej bieżącej, przez kilka minut. Usunąć szkła kontaktowe, jeżeli są włożone. Unikać silnego strumienia wody ze względu na ryzyko mechanicznego uszkodzenia rogówki. Jeśli podrażnienie nie ustępuje, skonsultować się z lekarzem okulistą.

Jak wygląda płyn?

Jest to klarowna ciecz o barwie słomkowej.

W jakim opakowaniu znajduje się płyn?

Opakowania to szklane, zakorkowane butelki o następujących pojemnościach do wyboru: 50 ml, 100 ml, 500 ml, 750 ml, 2,5 l, 5 l. Każda butelka została opatrzona etykietą z podstawowymi informacjami i zasadami użycia.

Dlaczego płyn umieszczono w szklanych opakowaniach?

Szkło charakteryzuje się wysoką barierowością. Nie pozwala na dostanie się tlenu do środka. Zawartość i opakowanie nie przenikają się, a także nie wchodzą w reakcje chemiczne. Płyn zachowuje więc swoje właściwości. Poza tym szkło to materiał, który w całości można poddać recyklingowi. Nic dziwnego, że według badań Europejskiej Federacji Opakowań Szklanych (FEVE) aż 74% konsumentów uznało szkło za najlepszy materiał opakowaniowy.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl